Co spodziewasz się znaleźć pod choinką?

„A bo ja bym chciał nową kolejkę pociągową i takie wypasione tory!”, „ A ja drogi Mikołaju, to bym chciała pieska takiego fajnego!”, „- A Ty, co byś chciał dostać od Mikołaja?

Autor

Kornelia Arndt

„A bo ja bym chciał nową kolejkę pociągową i takie wypasione tory!”, „ A ja drogi Mikołaju, to bym chciała pieska takiego fajnego!”, „- A Ty, co byś chciał dostać od Mikołaja? – Hmm, nowy rower albo hulajnogę!” – zapytajcie dzieci co spodziewają znaleźć się pod choinką, a od razu poprawi Wam się humor i będziecie chcieli spełnić te prośby! Wypowiadane są z taką niewinnością i przekonaniem, że właśnie to jest im całkowicie niezbędne! A co z nami? Czy dalej potrafimy cieszyć się z tego najpiękniejszego świątecznego daru? 


Święta – bleeh, sama komercha!


Okres przedświąteczny posiada w sobie pewien urok, który nawet największych przeciwników komercyjnej świątecznej gonitwy, może na chwilę oczarować. Szczególnie gdy ten pościg w poszukiwaniu najlepszych prezentów i odpowiednich produktów spożywczych, już milknie i wszyscy gromadzimy się w Wigilię, by spędzić ten wieczór razem. Tego, jak wiele powstało już artykułów i rozważań odnośnie nie zatracenia się w tym świecie, gdzie wszystko co musimy mieć pod choinką i na stołach było, jak najlepsze i najwspanialsze, nie sposób zliczyć. Nie będę się więc powtarzać, lecz jedynie łagodnie zapytam – co Ty chcesz znaleźć w tym roku pod choinką?


O co tu tak naprawdę chodzi?


Wszyscy, choć w teorii wiemy o czym tak naprawdę są te święta. Że to musiało wydarzyć się, by później – Ten, Który przyszedł odkupił swój lud. Współcześnie owijamy to wszystko w ładną i przyjemną historyjkę, często nie chcąc pamiętać, że to, co wiązało się z tak wielką radością ponad 2 tysiące lat temu (i corocznie – teraz), później łączyło się z wielkim bólem i cierpieniem – właśnie Tego najwspanialszego daru. 

Jezus Chrystus przyszedł na ten świat, by odnaleźć i uratować Ciebie. Niezależnie czy znasz tę prawdę od lat, dopiero od niedawna, a może czytając ten artykuł dowiadujesz się o tym po raz pierwszy. I to wszystko wiązało się z wielką ceną – ceną, którą musiał zapłacić w jeden z najokrutniejszych sposobów. To wszystko dla Ciebie.

 

Czego będziesz szukać pod choinką w tym roku?


Dlatego pozwól, że ośmielę się i zapytam – gdzie jest ten Jezus w Twoim życiu? Może leży zwinięty gdzieś pod tą choinką, w kącie,  tak, jak kiedyś leżał w prostej kołysce? Może czeka na „odpakowanie”, jako ostatni i najbardziej zapomniany prezent? Wciąż jest jednak prezentem – ciągle gotowym, byś go przyjął. Jeśli to zrobisz, stanie się to najbardziej użytecznym darem, jaki kiedykolwiek mógłbyś/-aś otrzymać! Uratuje Twoje życie, nada mu nowe znaczenie i będzie prowadził w swojej nieskończonej dobroci i sprawiedliwości! Nie zapominajmy, że to właśnie ON jest tym czego powinniśmy zawsze szukać w pierwszej kolejności pod choinką – szczególnie jeśli na chwilę straciliśmy Go z duchowych oczu! Nigdy nie jest za późno, odważ się na ten krok!


Autor: Kornelia Arndt


Kurs Boży prezent.

Odkryj prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia. Bóg przygotował prezent dla każdego z nas. Może się wydawać, że nie ma to dużego wpływu na nasz świat, ale to tylko pozory. To właśnie przyjęcie Bożego prezentu może dać spełnienie i pełny sens naszemu życiu. Rozpakuj ten prezent!

Kurs jest całkowicie za darmo więc skorzystaj już teraz! 

Podobne artykuły

Na co czekasz?

Na co czekasz?

01/12/2021, Alina Żydek
Droga do Boga, Relacja z Bogiem

Rozpoczął się adwent. Dla wielu ludzi czas ten oznacza wzmożoną pracę, wydawanie pieniędzy i planowanie Wigilli. Oczekiwanie na „magiczny czas świąt”. Czy za przedświąteczną gorączką kryje się coś więcej? Jak dobrze i mądrze wykorzystać ten czas?

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa