Co spodziewasz się znaleźć pod choinką?

„A bo ja bym chciał nową kolejkę pociągową i takie wypasione tory!”, „ A ja drogi Mikołaju, to bym chciała pieska takiego fajnego!”, „- A Ty, co byś chciał dostać od Mikołaja?

Autor

Kornelia Arndt

„A bo ja bym chciał nową kolejkę pociągową i takie wypasione tory!”, „ A ja drogi Mikołaju, to bym chciała pieska takiego fajnego!”, „- A Ty, co byś chciał dostać od Mikołaja? – Hmm, nowy rower albo hulajnogę!” – zapytajcie dzieci co spodziewają znaleźć się pod choinką, a od razu poprawi Wam się humor i będziecie chcieli spełnić te prośby! Wypowiadane są z taką niewinnością i przekonaniem, że właśnie to jest im całkowicie niezbędne! A co z nami? Czy dalej potrafimy cieszyć się z tego najpiękniejszego świątecznego daru? 


Święta – bleeh, sama komercha!


Okres przedświąteczny posiada w sobie pewien urok, który nawet największych przeciwników komercyjnej świątecznej gonitwy, może na chwilę oczarować. Szczególnie gdy ten pościg w poszukiwaniu najlepszych prezentów i odpowiednich produktów spożywczych, już milknie i wszyscy gromadzimy się w Wigilię, by spędzić ten wieczór razem. Tego, jak wiele powstało już artykułów i rozważań odnośnie nie zatracenia się w tym świecie, gdzie wszystko co musimy mieć pod choinką i na stołach było, jak najlepsze i najwspanialsze, nie sposób zliczyć. Nie będę się więc powtarzać, lecz jedynie łagodnie zapytam – co Ty chcesz znaleźć w tym roku pod choinką?


O co tu tak naprawdę chodzi?


Wszyscy, choć w teorii wiemy o czym tak naprawdę są te święta. Że to musiało wydarzyć się, by później – Ten, Który przyszedł odkupił swój lud. Współcześnie owijamy to wszystko w ładną i przyjemną historyjkę, często nie chcąc pamiętać, że to, co wiązało się z tak wielką radością ponad 2 tysiące lat temu (i corocznie – teraz), później łączyło się z wielkim bólem i cierpieniem – właśnie Tego najwspanialszego daru. 

Jezus Chrystus przyszedł na ten świat, by odnaleźć i uratować Ciebie. Niezależnie czy znasz tę prawdę od lat, dopiero od niedawna, a może czytając ten artykuł dowiadujesz się o tym po raz pierwszy. I to wszystko wiązało się z wielką ceną – ceną, którą musiał zapłacić w jeden z najokrutniejszych sposobów. To wszystko dla Ciebie.

 

Czego będziesz szukać pod choinką w tym roku?


Dlatego pozwól, że ośmielę się i zapytam – gdzie jest ten Jezus w Twoim życiu? Może leży zwinięty gdzieś pod tą choinką, w kącie,  tak, jak kiedyś leżał w prostej kołysce? Może czeka na „odpakowanie”, jako ostatni i najbardziej zapomniany prezent? Wciąż jest jednak prezentem – ciągle gotowym, byś go przyjął. Jeśli to zrobisz, stanie się to najbardziej użytecznym darem, jaki kiedykolwiek mógłbyś/-aś otrzymać! Uratuje Twoje życie, nada mu nowe znaczenie i będzie prowadził w swojej nieskończonej dobroci i sprawiedliwości! Nie zapominajmy, że to właśnie ON jest tym czego powinniśmy zawsze szukać w pierwszej kolejności pod choinką – szczególnie jeśli na chwilę straciliśmy Go z duchowych oczu! Nigdy nie jest za późno, odważ się na ten krok!


Autor: Kornelia Arndt


Kurs Boży prezent.

Odkryj prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia. Bóg przygotował prezent dla każdego z nas. Może się wydawać, że nie ma to dużego wpływu na nasz świat, ale to tylko pozory. To właśnie przyjęcie Bożego prezentu może dać spełnienie i pełny sens naszemu życiu. Rozpakuj ten prezent!

Kurs jest całkowicie za darmo więc skorzystaj już teraz! 

Podobne artykuły

Skąd wziąć nadzieję na nowy rok?

Skąd wziąć nadzieję na nowy rok?

05/01/2021, Alina Żydek
Pandemia, Sens życia

1 stycznia 2021 świat nie zaczął istnieć od nowa. Mimo, że skończył się rok 2020 wciąż żyjemy w środku ogólnoświatowego kryzysu spowodowanego pandemią covid-19. Wciąż jest nam trudno, jak więc dojrzeć promyk nadziei na horyzoncie i znaleźć siłę na kolejny rok?

Co zrobimy z wujkiem Ryśkiem?

Co zrobimy z wujkiem Ryśkiem?

22/12/2020, Kornelia Arndt
Samotność, Społeczeństwo

Poniedziałek rano. Tak, jak miliony polaków zmierzam zatłoczoną drogą do pracy. W radiu para radiowców z popularniej stacji komercyjnej serwuje słuchaczom żarty na poprawę humoru. Śmieją się z pominięcia wujka Ryśka na Wigilii, bo przecież ograniczenia związane z pandemią wielu nie pozwolą spotkać się w rodzinnym gronie.

Święta, których być może nie wybrałeś…

Święta, których być może nie wybrałeś…

09/04/2020, Kornelia Arndt
Społeczeństwo

Wydaje mi się, że żyjemy w świecie, w którym toczy się jakiegoś rodzaju walka między „lepszością” chrześcijańskich Świąt – Wielkanocne czy Bożego Narodzenia? A Wielkanoc ciągle przegrywa. Każdy lubi mieć wolne, stąd dla większości fajnie, że są jakiekolwiek święta. Niestety pod względem atrakcyjności zawsze wygrywa Boże Narodzenie.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa