Drzwi, których nie mogę otworzyć

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, drogi, które wybieramy – wszystko to prowadzi nas w określone miejsca. Czasem niektóre drogi są dla nas niedostępne, niektóre – zbyt przerażające, a jeszcze inne stoją otworem, jeśli tylko zrobimy ten właściwy krok na przód. Zbyt często stoimy przed zamkniętymi drzwiami, bojąc się poprosić o klucz, przekroczyć próg i….. no właśnie – i żyć.

Autor

Kornelia Arndt

Stoisz przed swoimi własnymi drzwiami, drzwiami do Twojego domu czy mieszkania, ale nie możesz, po prostu nie potrafisz, znaleźć kluczy. Stoisz tak i szukasz, szukasz, i szukasz, wygrzebujesz wszystkie rzeczy z torebki lub kieszeni, odstawiasz niezdarnie pełne reklamówki z zakupami pod ścianę, a kluczy nie ma. Znasz to?

Nie potrafiłabym zliczyć tych chwil, wbrew pozorom krótkich, kiedy coś tak banalnego, jak wejście do własnego domu, sprawiało tyle problemów, tylko przez zbyt głęboką torebkę. W tym aspekcie mężczyźni mają łatwiej, o ile nie noszą równie głębokich aktówek czy toreb na ramię, a ich jedynym miejscem przechowywania przedmiotów osobistych są kieszenie.

Tak trudno znaleźć nam najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użytku, zgubione gdzieś pomiędzy otaczającym nas ogromem różnych rzeczy. Co dopiero jeśli rozpoczniemy poszukiwania jakichś głębokich myśli, idei, poszukiwania celu, odpowiedniego miejsca w życiu. To dopiero sprawia nam problemy! A mimo to poświęcamy dużo swojego czasu na poszukiwanie odpowiedzi, które mają pomóc nam przejść przez tę wędrówkę, którą jest nasze własne życie.


Bo w życiu nie jest tak łatwo…


Po drodze zawsze pojawiają się problemy, co uwaga, uwaga, tylko brzmi banalnie. Przecież to oczywiste, że na tej drodze pojawią się problemy – większe, mniejsze, jedne do przeskoczenia, inne nie – to przez nie musimy często zmieniać kierunek swojej drogi. A co gdyby, tylko teoretycznie, nie iść tą drogą samemu? Co gdyby zaprosić jeszcze kogoś? No tak, przecież zawsze lepiej idzie się z kimś. Samemu – to przecież nierozważne! Przyjaciel, chłopak/dziewczyna, mąż/żona, rodzice? Z kim iść?


A może by tak nie iść samotnie?


Niezależnie od sytuacji, w której teraz się znajdujesz, chcę Ci oznajmić, że do drzwi, przed którymi teraz stoisz, klucze ma tylko Bóg.  Wiem, że to może brzmieć dziwnie (bo co ja mogę o Tobie wiedzieć), ale uwierz mi, że wiem, co oznacza, bezskuteczna próba otworzenia drzwi. Mogą być nimi różne Twoje problemy, brak pracy, niezdane egzaminy i brak czasu na poprawki, złamane serce, pusty bak na środku drogi, czy śmierć bliskiej osoby, brak sensu i celu, strach przed wyruszeniem w nieznane, bezskuteczne odkrywanie swojego powołania. Niezależnie jak to nazwiesz i jak (nie)znaczące to będzie, zwykle sami jesteśmy bezsilni. Tylko, jeśli wpuścimy w ten problem Boga, możemy otworzyć te drzwi. On ma klucze, których ja nie posiadam, których nie masz również Ty. Bóg już zna miejsce, w których chce, żebyś był, tam dokąd Cię prowadzi i powołuje. 

Wbrew wszelkiemu ludzkiemu rozsądkowi i egoistycznemu pragnieniu, by zrobić to samemu, tylko pozostawienie wszystkiego Niebiańskiemu Ojcu może doprowadzić Cię w miejsce, w którym będziesz czuł się jak w domu – będziesz wiedzieć, gdy tam dotrzesz, będziesz na swoim miejscu. Zostaw wszystko to, co tak uporczywie trzymasz akurat w rękach, co nie pozwala Ci otworzyć drzwi, opróżnij kieszenie, strzepnij wątpliwości, oddaj Mu to wszystko i wejdź. Wbrew pozorom to bardzo proste. 


Autor: Kornelia ArndtOtwórz życie na Jezusa

Poznaj znaczenie Ewangelii i doświadcz jej przemieniającej mocy.


Podobne artykuły

Czym jest FOMO?

Czym jest FOMO?

20/10/2020, Kornelia Arndt
Społeczeństwo

Nie zdążysz otworzyć oczu, a już Twoja ręką znad krawędzi łóżka powoli wyciąga się i prostuje, sięgając w kierunku nocnej szafki, gdzie niewątpliwie będzie leżał on…Twój smartphone. Nie zdążyłeś jeszcze nawet przełknąć pierwszego kęsa obiadu, a już obejrzałeś dziesięć relacji Twoich znajomych na Instagramie? A może ciągle czujesz się zdołowany tym, że Twoje życie nie wygląda tak samo, jak życie instagramowych influencerów? Uważaj, być może i Ty cierpisz na FOMO.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa