Drzwi, których nie mogę otworzyć

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, drogi, które wybieramy – wszystko to prowadzi nas w określone miejsca. Czasem niektóre drogi są dla nas niedostępne, niektóre – zbyt przerażające, a jeszcze inne stoją otworem, jeśli tylko zrobimy ten właściwy krok na przód. Zbyt często stoimy przed zamkniętymi drzwiami, bojąc się poprosić o klucz, przekroczyć próg i….. no właśnie – i żyć.

Autor

Kornelia Arndt

Stoisz przed swoimi własnymi drzwiami, drzwiami do Twojego domu czy mieszkania, ale nie możesz, po prostu nie potrafisz, znaleźć kluczy. Stoisz tak i szukasz, szukasz, i szukasz, wygrzebujesz wszystkie rzeczy z torebki lub kieszeni, odstawiasz niezdarnie pełne reklamówki z zakupami pod ścianę, a kluczy nie ma. Znasz to?

Nie potrafiłabym zliczyć tych chwil, wbrew pozorom krótkich, kiedy coś tak banalnego, jak wejście do własnego domu, sprawiało tyle problemów, tylko przez zbyt głęboką torebkę. W tym aspekcie mężczyźni mają łatwiej, o ile nie noszą równie głębokich aktówek czy toreb na ramię, a ich jedynym miejscem przechowywania przedmiotów osobistych są kieszenie.

Tak trudno znaleźć nam najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użytku, zgubione gdzieś pomiędzy otaczającym nas ogromem różnych rzeczy. Co dopiero jeśli rozpoczniemy poszukiwania jakichś głębokich myśli, idei, poszukiwania celu, odpowiedniego miejsca w życiu. To dopiero sprawia nam problemy! A mimo to poświęcamy dużo swojego czasu na poszukiwanie odpowiedzi, które mają pomóc nam przejść przez tę wędrówkę, którą jest nasze własne życie.


Bo w życiu nie jest tak łatwo…


Po drodze zawsze pojawiają się problemy, co uwaga, uwaga, tylko brzmi banalnie. Przecież to oczywiste, że na tej drodze pojawią się problemy – większe, mniejsze, jedne do przeskoczenia, inne nie – to przez nie musimy często zmieniać kierunek swojej drogi. A co gdyby, tylko teoretycznie, nie iść tą drogą samemu? Co gdyby zaprosić jeszcze kogoś? No tak, przecież zawsze lepiej idzie się z kimś. Samemu – to przecież nierozważne! Przyjaciel, chłopak/dziewczyna, mąż/żona, rodzice? Z kim iść?


A może by tak nie iść samotnie?


Niezależnie od sytuacji, w której teraz się znajdujesz, chcę Ci oznajmić, że do drzwi, przed którymi teraz stoisz, klucze ma tylko Bóg.  Wiem, że to może brzmieć dziwnie (bo co ja mogę o Tobie wiedzieć), ale uwierz mi, że wiem, co oznacza, bezskuteczna próba otworzenia drzwi. Mogą być nimi różne Twoje problemy, brak pracy, niezdane egzaminy i brak czasu na poprawki, złamane serce, pusty bak na środku drogi, czy śmierć bliskiej osoby, brak sensu i celu, strach przed wyruszeniem w nieznane, bezskuteczne odkrywanie swojego powołania. Niezależnie jak to nazwiesz i jak (nie)znaczące to będzie, zwykle sami jesteśmy bezsilni. Tylko, jeśli wpuścimy w ten problem Boga, możemy otworzyć te drzwi. On ma klucze, których ja nie posiadam, których nie masz również Ty. Bóg już zna miejsce, w których chce, żebyś był, tam dokąd Cię prowadzi i powołuje. 

Wbrew wszelkiemu ludzkiemu rozsądkowi i egoistycznemu pragnieniu, by zrobić to samemu, tylko pozostawienie wszystkiego Niebiańskiemu Ojcu może doprowadzić Cię w miejsce, w którym będziesz czuł się jak w domu – będziesz wiedzieć, gdy tam dotrzesz, będziesz na swoim miejscu. Zostaw wszystko to, co tak uporczywie trzymasz akurat w rękach, co nie pozwala Ci otworzyć drzwi, opróżnij kieszenie, strzepnij wątpliwości, oddaj Mu to wszystko i wejdź. Wbrew pozorom to bardzo proste. 


Autor: Kornelia ArndtOtwórz życie na Jezusa

Poznaj znaczenie Ewangelii i doświadcz jej przemieniającej mocy.


Podobne artykuły

Każdemu wolno marzyć!

Każdemu wolno marzyć!

07/08/2019, Kornelia Arndt
Rozwój charakteru

Każdy z nas, gdyby mógł napisać swoje życie od nowa, podjąć decyzje, na które nie miał wpływu, zapewne wybrałby zupełnie inaczej. A przynajmniej, większość z nas, chociaż w jednym momencie swojego życia, myślała o tym „jakby to mogłoby być, gdyby tylko móc zaplanować to inaczej”. Jedno jest pewne – warto marzyć. Jednak dlaczego czasami rozpływamy się w marzeniach o nierealnych rzeczach albo takich, o których wiemy na pewno, że nie byłyby dla nas dobre?

Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy

23/04/2019, Kornelia Arndt
Pokonywanie trudności, Rozwój charakteru

Kolejny raz w swoim życiu musisz coś zmienić. Musisz, bo nie ma już innego wyjścia. Zostałeś zwolniony, a może dopiero wchodzisz na rynek pracy, współlokatorzy zaczynają się wyprowadzać, albo kupować coś swojego, a Ty stoisz tak nieporadnie, wiedząc, że musisz znów zaczynać od początku. Nowe studia, nowy dom, nowe miasto, nowi znajomi, nowa praca, nowy kościół.

Czego ludzie żałują przed śmiercią?

Czego ludzie żałują przed śmiercią?

16/04/2019, Kornelia Arndt
Sens życia

Nikt o tym nie myśli, nikt o tym nie rozmawia, nikt tego nie chce, a jednak jest to coś, co spotyka każdego. W pewnym momencie swojego życia (dla każdego jest to inny moment), przez śmierć kogoś bliskiego, może kogoś zupełnie nieznanego, czy inne dramatyczne okoliczności, czasem przez mały i niepozorny moment, zdajemy sobie sprawę, że i my umrzemy.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa

[gravityform id="4" title="false" description="false"]
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez administratora serwisu SzukajacBoga.pl, Stowarzyszenie Deorecordings, w celu udzielenia ci informacji dotyczących naszych działań i projektów. Klauzula informacyjna RODO.

[contact-form-7 id="1147" title="PoPup Monster 1"]
[contact-form-7 404 "Not Found"]
[gravityform id="1" title="false" description="false"]