Gdy nie możesz wyjść z domu

Jeszcze chyba nigdy w historii ludzkości nie żyło nam się tak przyjemnie. Celowo nie piszę „łatwo”. Ale to nie zmienia faktu, że ilość rzeczy mające zaspokajać poczucie naszego spełnienia jest ogromna. Czy jednak idzie za tym poczucie szczęścia?

Autor

Mateusz Czyż

„Uwięzieni” we własnych domach...

...jesteśmy w obecnym czasie skazani na dobrodziejstwa technologii. Nieliczni z nas, co prawda decydują się na naprawę drobnych domowych usterek, o które żona prosiła kilka lat temu, jednak nudę trzeba jakoś zabić.  Więc oprócz rozmów przez Skype’a czy Zoom’a, oglądamy różne seriale i mniej lub bardziej mądre filmiki w internecie. W tym czasie, wielu trenerów, aktorów, muzyków czy sportowców pragnie zmotywować nas do działania, do aktywnego/właściwego spędzania czasu. Wszystko po to, aby, mimo wszystko, nie tracić nadziei.

Ale jak nie tracić nadziei..

...skoro nie mogę być pewnym tego co przyniesie jutro?! Kogo słuchać, w tym natłoku różnych informacji? Co jeśli pokładam nadzieję w rzeczach lub ludziach, które tak łatwo utracić?

Jedną z osób będąca dla mnie wielkim zachęceniem jest Nick Vujicic. Australijski mówca motywacyjny, autor wielu książek, który częściej rozpoznawalny jest jednak po tym, że urodził się bez rąk i nóg… Jego entuzjazm i optymizm jest niesamowicie zaraźliwy. Czy wiedziałeś, że Nick ma w swojej szafie przygotowaną parę butów, które ma nadzieję kiedyś założyć! Szaleństwo? Być może…
8 kwietnia, wyemitowano film za pośrednictwem youtube, w którym Nick  dzielił się z nami tym, co sprawiło, że zaakceptował samego siebie. Tym, co uchroniło go przed popełnieniem samobójstwa i co daje mu nadzieję na lepszą przyszłość. Film można obejrzeć tutaj w wersji z polskimi napisami po wybraniu ich w menu YouTube.

A jeżeli słuchałeś już jego przesłania...

...ale nie wiesz co dalej, albo szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać, zapraszam cię do darmowego internetowego kursu, przygotowanego przez Nicka! Kurs nazywa się "Początki wiary z Nickiem Vujicicem". Uchwyć się nadziei, która - oprócz niego samego – podniosła wielu ludzi na całym świecie. Przecież i tak przesiadujesz przed swoim komputerem, czy smartfonem. Dlaczego nie miałbyś skorzystać z czegoś wartościowego, szczególnie teraz?

Autor: Mateusz Czyż


Darmowy kurs z Nickiem Vujicicem

Jeżeli całkiem niedawno powiedziałeś Bogu swoje "TAK", na pewno masz wiele pytań. Zapraszam Cię do kursu "Początki wiary", w którym omówimy kilka podstawowych zagadnień związanych z życiem Chrześcijanina, takich jak relacja z Jezusem, z Duchem Świętym i Bogiem Ojcem, a także znaczenie relacji z innymi wierzącymi.


Zapraszam Cię serdecznie!
Nick

Podobne artykuły

Warto żyć

Warto żyć

03/02/2021, Daniel Pilch
Droga do Boga, Sens życia

Zapewne tak samo, jak i ja nie lubisz sloganów, wszechobecne rzucanych haseł bez praktycznie żadnego pokrycia. Zwłaszcza dziś, kiedy szeroko pojęte media jak rak chcą przejąć kontrolę nad naszym umysłem, „wygadując” rzeczy, które doprowadzają nas szaleństwa.

Skąd wziąć nadzieję na nowy rok?

Skąd wziąć nadzieję na nowy rok?

05/01/2021, Alina Żydek
Pandemia, Sens życia

1 stycznia 2021 świat nie zaczął istnieć od nowa. Mimo, że skończył się rok 2020 wciąż żyjemy w środku ogólnoświatowego kryzysu spowodowanego pandemią covid-19. Wciąż jest nam trudno, jak więc dojrzeć promyk nadziei na horyzoncie i znaleźć siłę na kolejny rok?

Co zrobimy z wujkiem Ryśkiem?

Co zrobimy z wujkiem Ryśkiem?

22/12/2020, Kornelia Arndt
Samotność, Społeczeństwo

Poniedziałek rano. Tak, jak miliony polaków zmierzam zatłoczoną drogą do pracy. W radiu para radiowców z popularniej stacji komercyjnej serwuje słuchaczom żarty na poprawę humoru. Śmieją się z pominięcia wujka Ryśka na Wigilii, bo przecież ograniczenia związane z pandemią wielu nie pozwolą spotkać się w rodzinnym gronie.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa