Trochę o modlitwie

Dokąd uciekasz, kiedy cierpisz? Do kogo biegniesz, kiedy pragniesz wydusić swoje rozradowanie? Gdzie i przy kim czujesz się bezpiecznie? No właśnie. Dla każdego z nas taki „schron” jest ważny i newralgiczny, jak dom, który zapewnia bezpieczeństwo, miłość i możliwość bycia w stu procentach sobą.

Autor

Natalia Waleczek

W tym artykule znajdziesz trochę informacji o modlitwie (może odpowiedzi, których szukasz), zostaną ci zadane pytanie, na które chciałabym, byś sam przed sobą, szczerze, odpowiedział.


Czym tak właściwie jest modlitwa?


Patrząc na „wikipediową” definicję jest to poczynanie kultowe występujące nie tylko w chrześcijaństwie, ale także w wielu innych religiach. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot będących motywem danego kultu. Dziś jednak skupię się na modlitwie w chrześcijaństwie. Odnosząc się do tego, co mówi Słowo Boże na temat modlitwy, możemy zauważyć, iż jest to po prostu szczera, opierająca się na zaufaniu rozmowa z Bogiem, dzięki której będziemy w stanie sprostać wyzwaniom. Bóg nazywa tych, którzy Mu ufają, swoimi dziećmi, dlatego modlitwę należałoby porównać do rozmowy z Tatą. Obraz relacji dziecka z ojcem nie zawsze jest perfekcyjny. Często słyszy się o przemocy ojca wobec swoich pociech, ale obraz relacji dziecka z Ojcem, jako Bogiem jest niewyobrażalnie piękny, ponieważ jest to Ojciec,  który z pewnością będzie zaopatrzał w zrozumienie i to, czego w danym momencie potrzebujemy. Jeśli oddamy się Bogu i z wiarą będziemy z Nim rozmawiać – On będzie dawał jasne i czytelne odpowiedzi. Tak naprawdę kluczowe jest nasze nastawienie. 


„Wysłucham was, gdy będziecie Mnie wzywać i zbliżać się do Mnie w modlitwie” (Jer. 29:12)


No i tutaj jest miejsce na pytanie do ciebie. Łatwo przychodzi ci się modlić? Jakiś czas temu przeprowadziłam anonimową ankietę, w której właśnie padło takie pytanie. 52% ankietowanych odpowiedziało, że nie mają z tym problemu, 41% zadeklarowało, że zależy czy są sami, czy w grupie, a 7% oznajmiło, że ma z tym duży problem. Kolejne pytanie brzmi: Czy kiedy się modlisz, przynosi ci to ulgę? Ogromnym zachęceniem dla mnie było to, że 88% ankietowanych zaznaczyło odpowiedź „Tak”, co nie zmienia faktu, że pojawiły się odpowiedzi wskazujące na „Nie”. 

Jeśli nie wiesz jak zacząć – w tym miejscu chcę cię zachęcić do kursu Jak się modlić?, w którym poznasz ważne wskazówki przydatne w czasie modlitwy. Sama przyznam, że kiedy zdecydowałam się zrobić ten kurs, w czasie, gdy moja relacja z Bogiem przechodziła przez burzliwy okres, wiele mi to dało i zobaczyłam, jak bardzo potrzebna i ważna jest modlitwa.

Powyższy werset jest obietnicą nadaną przez Boga, która mówi o tym, że kiedykolwiek, kiedy będziemy zwracać się do Boga z pragnieniem, On będzie słuchał, jak najlepszy psycholog, nauczyciel, czy rodzic. Tylko pytanie, czy tego pragniesz?


Bóg czeka na ciebie. On ma dla ciebie niezmierzone bogactwo łaski!


Brzmi dobrze, nieprawdaż? Bóg Wszechmogący czeka właśnie na ciebie. On chce nawiązać z tobą relację, dzięki której dowiesz się, czym jest niekończąca się miłość. Chce cię obdarować darem doskonałym. Wszelkie dobro, które cię spotyka, pochodzi od Ojca w Niebie (patrz Jakub 1:17). Kiedy osiągniesz sukces – podziękuj Bogu, kiedy odczuwasz zmartwienie czy rozpacz – zwróć się do Niego z prośbą o pocieszenie. Przy Kochającym ciebie Bogu możesz w stu procentach się otworzyć i wylać to, co ci leży na sercu. Bóg daje ci schronienie i ukojenie w swoich ramionach. On na ciebie czeka i jest chętny cię wysłuchać. Myślę, a nawet jestem pewna, że warto to wykorzystać i zwrócić się do Niego! Nie czekaj ?


Jak się modlić?

Modlitwa to naprawdę niezwykła rozmowa. Tak, jak w każdej rozmowie, dzięki niej poznajemy coraz lepiej Rozmówcę.

To modlitwa może pomóc Ci w trudnościach, dać nadzieję i być drogą do lepszego poznania Pana Boga.  

Zapisz się do kursu, by wejść na kolejny poziom w relacji z Bogiem! 

Zapraszamy!


Podobne artykuły

7 dyscyplin duchowych na drodze rozwoju relacji z Bogiem

7 dyscyplin duchowych na drodze rozwoju relacji z Bogiem

08/09/2021, Kornelia Arndt
Droga do Boga, Pokonywanie trudności, Relacja z Bogiem

Dzięki relacjom tworzymy podstawowe sieci połączeń międzyludzkich. Rodzinne, przyjacielskie, biznesowe, koleżeńskie – większość z nas (oprócz kilku nielicznych przypadków) bez kontaktu z innymi nie jest w stanie funkcjonować. Każde z wyżej wymienionych relacji potrzebują czasu, zaangażowania, pracy, szczerości, otwartości i komunikacji (a to tylko kilka z ważnych cech!), by mogły dobrze funkcjonować.

(S)Twórca inspiruje twórców

(S)Twórca inspiruje twórców

02/07/2021, Aneta Gębal
Droga do Boga, Relacja z Bogiem, Sens życia

Czy wiara w Boga to tylko modlitwa, czytanie Biblii, kościół? A może wiarę w Boga da się połączyć z realizacją pasji? Kiedy otwieram Biblię, pierwsze, co czytam, to historia stworzenia świata i człowieka. Bóg z przyjemnością patrzy na to, co powołał do życia i nazywa to dobrym. 


Słowa, które wypowiadam

Słowa, które wypowiadam

24/06/2021, Kornelia Arndt
Relacja z Bogiem, Rozwój charakteru

Jak często zdarzyło Ci się ugryźć w język, ale tak o kilka sekund za późno? Słowa poleciały, jakby z procy, ale bez wcześniej przemyślanej trajektorii lotu, mimo to trafiły, prosto w serce drugiej osoby i to wcale nie w ten pozytywny sposób.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa