Warto żyć

Zapewne tak samo, jak i ja nie lubisz sloganów, wszechobecne rzucanych haseł bez praktycznie żadnego pokrycia. Zwłaszcza dziś, kiedy szeroko pojęte media jak rak chcą przejąć kontrolę nad naszym umysłem, „wygadując” rzeczy, które doprowadzają nas szaleństwa.

Autor


Fajerwerki informacyjneNadeszły czasy, kiedy informacja będąca jednoznaczną prawdą, jest tak cenna i trudno dostępna jak złoto czy platyna. W zamian zewsząd jesteśmy bombardowani treściami, które wprowadzają tylko zamęt i pogrążają nas w coraz większym chaosie. Czytamy, oglądamy, słuchamy… i czujemy się coraz bardziej zmęczeni i zrezygnowani. Ile kanałów na YouTube tyle samo wersji tego samego zjawiska czy zdarzenia. Za czym tęsknimy?„Prawda daje ci wybór, kłamstwo nie daje ci szans." Lech Nawrocki

Od jakiegoś czasu coraz dokładniej zacząłem przyglądać się nie samym hasłom i krótkim treściom (mediów społecznościowych wręcz unikam), ale po prostu liczbom. Te mówią naprawdę dużo. Czytelnie przekazują treść, którą bardzo łatwo zinterpretować, jednoznacznie zrozumieć. Weźmy np. statystyki prowadzone przez Komendę Główną Policji (KGP). Czy wiesz, że w 2019 roku w Polsce 88 032 osób zostało uznanych za dotkniętych przemocą domową?1 Nikt nie kwestionuje, jak trudny był rok 2020, jednak czy to nas usprawiedliwia?


Fakty i liczbyNiedawno temu zainteresowałem się tematem samobójstw. Nie, nie miałem myśli o odebraniu sobie życia, ale chciałem dowiedzieć się, jak bardzo obecny jest to problem w naszym kraju. Odkryte liczby głęboko zapadły w moją pamięć. Według KGB w 2019 roku w Polsce życie odebrało sobie ponad 5200 osób!1 Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest blisko dwukrotnie więcej, niż ilość ludzi ginących w wypadkach samochodowych?! Nikt nie chce się przebijać w „takich” liczbach, jednak fakty dają głęboko do myślenia: średnio 15 osób dziennie odbiera sobie życie! Przyjmuje się także, że na każdą „udaną” próbę samobójczą przypada nawet 10 nieudanych. Znów szybkie obliczenia: ponad 50tys polaków targnęło się na swoje życie w 2019 roku!2 Dotarło to do Ciebie?


Blisko nas


Być może wydaje się to odległe, uważasz, że to Cię nie dotyczy. Jednak są ludzie wokoło nas którzy zupełnie nie radzą sobie z życiem i jego wyzwaniami. Dawno lub niedawno temu poddali się i pogrążyli w rozpaczy. Zresztą nie potrzeba liczb, aby to wiedzieć – wystarczą otwarte na drugiego człowieka oczy. Do tej pory dwie osoby z mojego otoczenia odebrały sobie życie. Nie, nie wiedziałem, że ich sytuacja jest aż tak dramatyczna, nie wyglądała na taką. Czy mogłem pomóc? Tak, w jakiejś formie mogłem. Tylko te możliwości już przeminęły...Dlaczego o tym wszystkim piszę? Twoje życie jest darem, darem od Stwórcy. On ma plan względem ciebie, a jego początek ma miejsce od poznania Jezusa. On obdarza nowym życiem i początkiem każdego, który o to prosi. Już nie musisz żyć przeszłością, zmagać się z poczuciem winy, myślami, że jesteś nikim. Jezus zaprasza, aby przenieść to wszystko jemu … i zostawić. Oddać Mu całego siebie. Zacząć od nowa, z Nim.


Tak więc kto jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem. Stare przeminęło — i nastało nowe!  

2 Koryntian 5:17


Warto żyć, dla Kogoś warto żyć!Kiedy już masz pewność, że należysz do Jezusa, to poproś Go, aby pokazał Ci, co możesz uczynić dla bliźniego. Nie trzeba posługiwać się statystyką, aby zorientować się, jak wielu ludzi wokoło nas potrzebuje pomocy. Nie warto zawczasu się martwić, wymawiać, że przecież na tym i na tamtym się nie znamy, nie mamy wykształcenia, brakuje nam środków. Bóg może Cię użyć takim, jakim jesteś, jeśli tylko chcesz! Warto być Jego narzędziem i doświadczać cudów. Zwłaszcza tych związanych z uratowaniem doczesnego i wiecznego życia kogoś z Twojej rodziny, sąsiadów, szkoły, pracy, itd. Do dzieła, Warto żyć!


Przypisy:

1. https://statystyka.policja.pl/st/
2. https://oko.press/ponad-5-tys-samobojstw-rocznie-zeby-zapobiegac-trzeba-wiedziec/


Autor: Daniel Pilch


Jak wyjść z depresji?

"Nie wstydź się tego, że zmagasz się z depresją. Wiemy, co czujesz i jesteśmy tutaj aby Ci pomóc".


Poznaj prawdziwą historię i przekonaj się, że nie jest za późno, by uzyskać pomoc! 

Zapraszamy! 


Podobne artykuły

Świeć na drogę

Świeć na drogę

13/04/2021, Aneta Gębal
Droga do Boga, Rozwój charakteru

Bardzo lubię fragment z Ewangelii Mateusza, w którym Jezus nazywa swoich uczniów światłem tego świata. Jak lampa, która postawiona w widocznym miejscu, ma świecić skutecznie dla innych. Jako Jego uczniowie, też jesteśmy powołani do tego, by być taką lampą w ciemności. Ale czy rozumiemy czym jest skuteczne świecenie i jak to robić?

O życiu słów kilka

O życiu słów kilka

01/04/2021, Alina Żydek
Relacja z Bogiem, Wszechświat

Od wieków wszyscy chcą poznać jakimi zasadami kieruje się przyroda. Badacze od czasów starożytnych próbowali rozwikłać sens życia. Dlaczego życie tak nas pasjonuje? Oraz dlaczego i jak chrześcijanie powinni to życia badać?

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa