Jesteś brzydka, bezwartościowa, bezużyteczna, do niczego się nie nadajesz…

W te kłamstwa szatana wierzyłam. Ważniejszy był dla mnie wzorzec, który widziałam w telewizji i magazynach, niż Boży wzorzec. Dziewczyny, które widziałam, kiedy przechodziły ulicą: piękne nogi, długie włosy, wszystko takie idealne. A ja gdzieś tam na szarym końcu.

3 lata temu,

kiedy poszłam do liceum, zaczął się mój problem. Bardzo mocno zaczęłam się przejmować o tym, co mówią o mnie inni jak wyglądam, ile ważę i czy mam w ogóle jakieś talenty. Idąc szkolnym korytarzem miałam wrażenie, że wszyscy mnie oceniają, wszyscy na mnie patrzą i się ze mnie śmieją. Bardzo dobrze znałam werset z psalmu 139 o tym, że Pan Bóg stworzył mnie cudownie, ale nie wierzyłam w to. Uważałam, że: może innych stworzyłeś super, ale nie mnie. Ja jestem tylko jakąś pomyłką, jestem brzydka i w ogóle nie potrzebna tutaj.

Każdego dnia,

kiedy wracałam do domu zaczynałam płakać i wyrzucałam Bogu: dlaczego mnie stworzyłeś taką, jaką jestem? Miałam gdzieś w głowie jakiś wzór, jak to chciałam wyglądać i jakie talenty mieć. Nie potrafiłam zaakceptować tego, jaka naprawdę jestem i po co jestem. Po pół roku pretensji do Pana Boga i obwiniania siebie o to, jakim jestem bezużytecznym czymś, przyszłam do Niego i powiedziałam Mu, że już dłużej nie dam rady, mam tego dosyć. Chcę, żeby zmienił moje myślenie.

Następnego dnia,

kiedy się obudziłam, Pan Bóg zabrał wszystko. Zabrał każdą myśl o tym, że jestem do niczego, że jestem bezwartościowa. Kiedy spojrzałam do lustra, pierwszy raz powiedziałam sobie, że jestem piękna, bo taką stworzył mnie Bóg, a On jest idealnym projektantem. Mogłam iść szkolnym korytarzem wiedząc, że od teraz ważniejsze jest dla mnie to, jak myśli o mnie Bóg, a nie to, co myślą o mnie inni.

On jest Bogiem niesamowitym,

który stworzył każdego z nas w perfekcyjny sposób. Super jest być dzieckiem takiego Boga, który troszczy się o mnie osobiście, i który zaplanował każdy szczegół we mnie w idealny sposób. Nie myśl, że jesteś bezwartościowa.


Pan Bóg stworzył cię idealnie i ma plan dla twojego życia. Przejmuj się tym, co On o tobie myśli, a nie tym, co myślą o tobie inni.Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej zapraszamy Cię na kurs "Jak rozwijać głęboką wieź z Bogiem?"
Kliknij w poniższy link i zapisz się.

Kategorie

Poczucie wartości

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa