Jak czytać Biblię?

Jako nowe dziecko Boga uczymy się: O co chodzi w życiu chrześcijańskim? Jak mam rozmawiać z ludźmi dookoła mnie? Boże, jak mogę słyszeć słowa mądrości?

Chcę, żebyś wiedział, że jedną z rzeczy, które pomagają nam w naszej podróży z Bogiem, jest jak najczęstsze czytanie Biblii. To nie ma być rytuał, ale w ten sposób karmimy naszego ducha. Wiemy, że przez wiarę zaczęliśmy nowe życie z Jezusem Chrystusem, zostaliśmy zbawieni i nawiązaliśmy relację z Bogiem. Potrzebowaliśmy wiary. Kiedy w coś wierzymy, nie ma znaczenia czy to widzimy, czy nie.

Jak zacząłeś wierzyć w Boga, którego nie widać? Przez słuchanie Jego Słowa. Słowo Boże to Biblia. Im więcej karmisz swojego ducha i duszę Słowem Bożym, tym mocniejsza jest twoja wiara, aby wierzyć w niemożliwe, aby wierzyć, że Bóg jest w tobie, że jest po twojej stronie, że będzie z tobą na każdym kroku tej podróży.

Czasami modlimy się o coś, ale nie dzieje się dokładnie to, co chcemy albo dokładnie wtedy, kiedy chcemy. W twojej podróży z Bogiem masz tarczę wiary. Kiedy doświadczamy ataków, nie tylko wtedy, kiedy okoliczności są złe, ale także wtedy, gdy ludzie nas zawodzą, albo strach i niepewność znowu wkradają się do twojego życia, wtedy wracaj do Słowa Bożego. Przeczytaj jakiś psalm, fragment przypowieści albo rozdział z Ewangelii Jana. Zachęcam cię, żebyś właśnie od tego zaczął. Zajrzyj do Ewangelii Jana i czytaj jeden rozdział dziennie. Nawet jeśli nie będziesz niczego czuł albo nie będziesz czegoś rozumiał, po prostu poznawaj życie Jezusa, czytaj dalej Ewangelię Jana. Zobaczysz, jak twoja wiara rośnie, a Ty będziesz coraz silniejszy w swojej podróży z Bogiem dzień po dniu.

Kocham Cię! Czytaj więcej Słowa Bożego!


Chcesz wiedzieć więcej?

Skorzystaj z darmowego kursu "Jak czytać Biblię?" i sam przekonaj się, jak wyjątkowa to lektura.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa