Jak się modlić?

Cześć! To znowu ja, Nick! Bardzo cię kocham!

Jedno z najczęstszych pytań, które słyszę od osób, które właśnie oddały swoje życie Jezusowi to:

„Nick, jak mam rozmawiać z Bogiem? Skąd mam wiedzieć, jak się modlić?” W Biblii znajdujemy Modlitwę Pańską. Jeśli chcesz, możesz od tego zacząć.

Ja rozmawiam z Bogiem przez cały dzień. Rozmawiam z Nim, modlę się rano przed śniadaniem, podczas mojego dnia, czasami przez telefon ze współpracownikami, albo ktoś prosi mnie, żebym się o niego pomodlił, ale przede wszystkim modlę się wieczorem przed pójściem spać. To jest moja rozmowa z Bogiem.

Czy naprawdę za każdym razem słyszę słyszalny głos Boga? Nie, nigdy, ale kiedy czytam Jego Słowo, wtedy czuję Jego Ducha, który we mnie mieszka. Ducha Świętego. On się o mnie troszczy, zachęca mnie i daje mi pokój, siłę i prowadzenie, których potrzebuję każdego dnia. Bóg Ojciec i Jezus jest w niebie. Wiem, że mogę rozmawiać bezpośrednio z Bogiem, jednym w trzech osobach,. Nie muszę mówić do Niego przez innego człowieka na ziemi.

Rozmawiam bezpośrednio z samym Bogiem jak z Ojcem, jak z Przyjacielem. Tak jak rozmawiam z tobą, tak samo mogę rozmawiać z Bogiem. On wie, co czujemy i myślimy, zanim o tym powiemy, ale mamy z nim rozmawiać. Wiem, że jestem Jego dzieckiem, ty jesteś Jego dzieckiem i On cię naprawdę kocha!

Nie możesz zrobić nic w inny sposób ani nawet modlić się w inny sposób, żeby Bóg kochał cię jeszcze bardziej. Patrz na siebie jak na małe dziecko, nowo narodzone dziecko. Dzień po dniu uczymy się chodzić, uczymy się rozmawiać z Bogiem.

Po prostu wróć do podstaw, zacznij od podstaw. Musisz wiedzieć, że Bóg jest po twojej stronie, On cię kocha, więc każdego dnia idź krok po kroku i proś Boga „Naucz mnie, jak mam się modlić”.

Zacznij od Modlitwy Pańskiej i po prostu bądź szczery. Wierzę, że Bóg każdego dnia będzie ci pokazywał, kim jest. Gdy będziesz wzrastać w Jego miłości, nauczysz się po prostu mówić „Łał, Boże, chcę poznawać Cię jeszcze lepiej każdego dnia!”.


Początki wiary z Nickiem

Zapisz się na darmowy kurs "Początki wiary", w którym Nick poprowadzi cię przez 4 podstawowe zagadnienia życia z Bogiem. Skorzystaj z okazji już dziś!

Kurs "Jak się modlić?"

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat modlitwy zapraszamy cię do darmowego kursu "Jak się modlić?".

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa