Proś o pomoc

Witajcie! Mam nadzieję, że podobało ci się ostatnich 6 filmów, które mają pomóc ci na początku twojej drogi z Jezusem Chrystusem jako twoim Panem, Zbawicielem i Przyjacielem. On bardzo cię kocha! Błogosławi ci! W tej ostatniej części chciałbym podzielić się z tobą pewną radą, którą dali mi kiedyś rodzice.

Kiedy byłem mały, powiedzieli: „Nick, dobrze jest prosić o pomoc”. Nie chodziło tylko o pomoc fizyczną, kiedy czegoś potrzebowałeś, ale o to, żeby po prostu usiąść i z kimś porozmawiać, wygadać się komuś, powiedzieć komuś, jak się czuję, mimo że wiem, że nie są w stanie zmienić tego, jak się czuję, ani zmienić przeszłości.

Bóg dał nam siebie nawzajem, żebyśmy sobie pomagali. Gdy znajdziesz lokalny kościół, jego rolą jest między innymi, że stajesz się osobą, która mówi: „Hej, jak możemy ci pomóc? Możemy się za ciebie modlić? Możemy modlić się za twoją rodzinę? Możemy modlić się o cuda w twoim życiu?”.

Chcę, żebyś wiedział, że cię kocham i Bóg naprawdę leczy nasze zranienia z przeszłości. Każdy z nas ma inne doświadczenia i sposób, w jaki Bóg nas uzdrawia i czas, kiedy nas uzdrawia, jest dla każdego inny. Czasami potrzebujemy wielu lat, żeby nawet pomyśleć o tym, żeby przebaczyć komuś, kto nas zranił. Nie jestem osobą, która mówi: „Wiem, przez co przechodzisz”. Nie, ale jestem z tobą, jesteśmy z tobą. Przez swój lokalny kościół znajdź dobrą, darmową, biblijną pomoc. Może chodzi o depresję, lęk, może o uzależnienie albo twoją rodzinę. Albo wydaje ci się, że nigdy nie będziesz miał rodziny. Nie ma znaczenia, jak kiepska w twoich oczach jest twoja prośba. Bóg cię kocha i nie chce, żebyś był zniewolony. Chce, żebyś był wolny i naprawdę czuł, że On jest z tobą, żebyś miał radość, pokój i siłę, żebyś wiedział, że Bóg  rozumie, przez co przechodzisz. On przeprowadzi cię przez tę burzę. On będzie przy tobie i nigdy cię nie opuści. On przygotował dla ciebie dobre rzeczy. W Księdze Jeremiasza 29,11 powiedział „Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany pełne pokoju, a nie niedoli. Chcę dać wam szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei.”

Chcę, żebyś wiedział, że dążąc do idealnego planu Boga, nigdy nie przestaniesz szukać, nigdy nie przestaniesz się uczyć, nigdy nie przestaniesz żyć wiarą i wzrastać. To jest piękno tego, co przed nami! Będzie coraz lepiej, przyjacielu. Chcę, żebyś wiedział, że dobrze jest prosić po drodze o pomoc.

Kocham cię! Niech Bóg cię błogosławi! Jako zespół Life Without Limbs mamy nadzieję, że wiesz, ty, twoja rodzina albo przyszła rodzina, że Bóg kocha cię bezwarunkowo! On jest z tobą i przez wszystko cię przeprowadzi!


Kurs online z Nickiem!

Podobały ci się SMSy? Zapisz się na darmowy kurs online, gdzie Nick pomoże ci pójść głębiej w twojej relacji z Bogiem!

Chcesz pogadać?

Masz pytanie dotyczące Boga i życia z Nim? A może potrzebujesz modlitwy w trudnej sytuacji? Skorzystaj z rozmowy z naszymi wolontariuszami. Chętnie z Tobą porozmawiamy!

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa