Walcz

Witaj! Kocham cię! Mam nadzieję, że masz wspaniały tydzień. Pierwszy tydzień życia jako dziecko Boga! Bóg przebaczył ci twoje grzechy. On nigdy nie przyjdzie i nie powie ci: „Pamiętasz jak zrobiłeś to?”. Bóg taki nie jest!

Kiedy ja oddałem swoje życie Jezusowi, gdy miałem 15 lat, dwa tygodnie później byłem strasznie przygnębiony. Dlaczego? Bo cały czas myślałem o mojej przeszłości, myślałem „Chwila moment! Nie tylko cały czas wypominam sobie to, co zrobiłem źle, ale wierzę, że Bóg już mi to przebaczył. Teraz dalej cały czas potykam się i grzeszę. Teraz muszę być chrześcijaninem”.

Chcę, żebyś wiedział, że bycie chrześcijaninem nie oznacza, że będziesz idealny. Bóg wie, że nigdy nie będziesz idealny, ale mamy pragnąć sprawiedliwości i do niej dążyć, mamy pragnąć i próbować robić to, czego chce od nas Bóg.

Kiedy upadniesz, przyznaj, że upadłeś. Przyjdź do Boga i powiedz: „Boże, przebacz mi moje grzechy”. On jest naszym kapłanem, do którego możemy przyjść każdego dnia i powiedzieć „Boże, przebacz mi. Pomóż mi”. Czasami wpadamy w karuzelę grzechu, z którym się zmagamy, może z nawykiem, który mamy już od lat. Bóg nie kocha cię z tego powodu mniej.

Czasami potrzebujemy mieć wokół siebie ludzi, którzy się o nas modlą, są z nami i zachęcają nas, może nas rozliczają z naszego zachowania. Może jesteś uzależniony od pornografii i potrzebujesz dyscypliny, konkretnych środków, które będą chroniły twoje serce i oczy przed grzechem, który ciągle popełniasz.

Mam dla ciebie dobrą wiadomość! Nie będziesz tkwił na zawsze w tym grzechu, nawet grzechu, który powtarzasz. Niektórzy z nas potrzebują trochę czasu, pomocy, modlitwy, a może nawet pomocy terapeuty, który pomoże ci uwolnić się od grzechu, który cały czas powtarzasz i wiesz, że to nie podoba się Bogu.

Chcę, żebyś wiedział, że nigdy nie będziesz idealny, ale dąż do tego. Kluczem jest zwracanie się do Boga: „Boże, nie chcę tego robić! Nie chcę być zależny od tego, co inni, nie chcę być jak inni. Nie chcę być nawet jak stary „ja”. Chcę być osobą, którą Ty chcesz, żebym był.” Dąż do tego. Nie zniechęcaj się. Wiesz, że Bóg przebacza ci każdego dnia, bo jego miłosierdzie się odnawia, bo Jego łaska nigdy się nie kończy. On cię kocha. On nigdy nie przestanie cię kochać!


Jak przyjąć przebaczenie?

Przebaczenie nas uwalnia i pozwala żyć w radości i pokoju. Nieważne, co działo się w Twoim życiu... Jezus wyciąga rękę i chce ci przebaczyć. Jeśli czujesz, że potrzebujesz przebaczenia - tego Bożego i tego od samego siebie, skorzystaj z naszego zaproszenia.

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa