Opowieść o Zbawicielu (2003)

Tytuł oryginalny: The Visual Bible: The Gospel of John


Zobacz naszego bloga

Przykazanie miłości

Przykazanie miłości

Ten artykuł jest kontynuacją, czy lepiej: dobrym uzupełnieniem poprzedniego tekstu zamieszonego na blogu. Jeśli jeszcze nie miałeś/aś okazji się z nim zapoznać – zachęcamy, by przeczytać go najpierw.

Czym jest prawdziwe współczucie? O miłosiernym Samarytaninie

Czym jest prawdziwe współczucie? O miłosiernym Samarytaninie

Jaka jest Twoja reakcja, kiedy słyszysz, że komuś dzieje się krzywda? Patrzysz obojętnie, krytykując i próbując znaleźć wyjaśnienie, dlaczego tak jest, jednak tak, byś nie musiał nic z tym robić? Czy może obserwując cierpienie, starasz się wykrzesać z siebie jak najwięcej siły, by pomóc, jak tylko możesz – materialnie, duchowo, fizycznie? Jak odróżnić litość od współczucia i dlaczego to ostatnie jest ważne w życiu każdego chrześcijanina (i czy w ogóle jest?)?

Bóg Starego Testamentu

Bóg Starego Testamentu

Najbardziej rozpowszechnionym obrazem Boga Starego Testamentu jest postać surowego, siedzącego na tronie starca w białej szacie, który wtrąca się niechciany w życie ludzi i narodów. Realizuje On swoje tajemnicze plany, surowo karząc za nieprzestrzegania danych przez siebie nakazów. Czy naprawdę Bóg jest despotycznym staruszkiem? I czy to na pewno ten sam miłosierny Ojciec, o którym mówi Jezus?

Select country

Americas

Europe

Asia + Pacyfic

Middle East + Africa