Gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Zebraliśmy kilka propozycji, zarówno bezpłatnych jak i płatnych.


KRYZYSOWY TELEFON ZAUFANIA

tel: 116 123

Ten numer jest bezpłatny!

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

Zadzwoń - telefon czynny codziennie od 14.00 do 22.00. Numer jest bezpłatny!

O poradni:

 • Każdy z konsultantów Kryzysowego Telefonu Zaufania posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne - psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej.
 • Konsultanci są po to, by każdemu zaoferować możliwości kontaktu, który będzie wsparciem w trudnych chwilach. Nie pytają o wyznanie czy orientację seksualną. Konsultanci nie oceniają, nie wartościują postaw czy zachowań - wspólnie z Klientem zastanawiają się co dla niego jest najlepsze w danej sytuacji.
 • Połączenie z numerem jest całkowicie bezpłatne niezależnie od tego z jakiej sieci dzwoni Klient, można dzwonić z każdego miejsca w Polsce, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych.

Warto podkreślić, że telefony zaczynające się na 116 to grupa europejskich, darmowych linii telefonicznych o charakterze społecznym przeznaczona dla dzieci i osób dorosłych znajdujących się w trudnych sytuacjach i potrzebujących wsparcia. Telefony tego rodzaju są obsługiwane w różnych krajach europejskich przez organizacje pozarządowe, tak dzieje się i w Polsce. Telefon Zaufania powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w marcu 2009 roku. Misję stworzenia 116 123 w Polsce powierzono Instytutowi Psychologii Zdrowia.

http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html


ANTYDEPRESYJNY TELEFON ZAUFANIA

tel: 22 484 88 01

Ten numer jest bezpłatny!

 • Podejrzewasz, że masz depresję?
 • Wiesz, że chorujesz na depresję, lecz nadal masz opory przed pójściem do specjalisty? Może obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że chodzisz do psychologa, leczysz się u psychiatry?
 • Jesteś w trakcie leczenia, ale leki nie działają? Masz pytania, których nie zadałeś lekarzowi prowadzącemu?
 • Twój bliski jest chory na depresję, a Ty nie wiesz jak możesz mu pomóc?

Specjaliści Antydepresyjnego Telefonu Zaufania czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wytłumaczą, na czym polega leczenie oraz terapia osób z rozpoznaną depresją, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia.

  Pamiętaj, że depresja jest chorobą, którą się leczy, i z którą można żyć. Od początku istnienia telefonu dzwoniły do nas tysiące osób. Z dużych i mniejszych miejscowości. Kobiet i mężczyzn. Chorych, podejrzewających chorobę, a także ich rodzin i przyjaciół.

  https://stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania//

  BŁĘKITNY KRZYŻ

  https://bk-europe.pl

  Od ponad 20 lat udzielana jest przez Błękitny Krzyż profesjonalna pomocy osobom uzależnionym, chorym, znajdującym się w trudnym położeniu czy też pokrzywdzonym w skutek rozmaitych przyczyn. Nasza Fundacja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji International Federation of Blue Cross z siedzibą w Bernie, w Szwajcarii, skupiającym 41 oddziałów rozproszonych na całym świecie. W Polsce prowadzone są ośrodki terapeutyczne w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach oraz w Pszczynie. Prowadzona jest tam terapia grupowa oraz indywidualna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz od czynności (np. uzależnionych od hazardu, komputera, Internetu, telefonu, zakupów, pracy, seksu czy pornografii).


  STOWARZYSZENIE PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH

  https://www.spch.pl/

  Odziały:
  https://www.spch.pl/oddzialy/

  Inicjatywa powołania Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich została podjęta w grudniu 1993 r. przez psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii. Jest również wyrazem zrozumienia potrzeb tych pacjentów, którzy pragną być uszanowani w swoim doświadczeniu religijnym.
  W pracach tych od początku byli zaangażowani zarówno katolicy, jak i protestanci, dlatego przyjęliśmy nazwę „Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich”. Działalność SPCh ma charakter ekumeniczny.


  KUŹNIA - PORADNIA MĘSKIEGO CHARAKTERU

  pomoc w kwestii uzależnień seksualnych

  https://kuznia.org.pl/


  Wierzymy, że mężczyźni powołani są do życia w wolności. W wolności dostępnej w Jezusie poprzez poznanie prawdy, która wyswobadza. Mężczyzna wolny to mężczyzna silny, zdolny do bycia liderem w swojej rodzinie, kościele i wśród ludzi. Gotowy do podjęcia misji, do której powołał go Bóg.

  Kuźnia pomaga na płaszczyznach:

  • Profilaktyka i Edukacja
  • Sesje indywidualne, wykłady, materiały, artykuły
  • Poradnictwo i terapia: sesje indywidualne i grupy terapeutyczne (także w formie online)


  Select country

  Americas

  Europe

  Asia + Pacyfic

  Middle East + Africa