Chcesz mieć dobrego doradcę?

Chcesz mieć dobrego doradcę?

Życie człowieka jest sumą wielu wyborów. Za każdym razem, gdy Bóg daje ci światło w danej sprawie, stajesz przed decyzją: posłuchać Go albo zrobić po swojemu.
Kiedy czytałam ew. Jana zwróciłam uwagę na coś, czego wcześniej nie zauważyłam – w wielu miejscach ewangelista podkreśla, że Jezus szukał Bożej woli. Jezus! Skoro On to robił czy nie jest to i dla nas wskazówką? Jak jednak to robić? 
Pozwól, by sam Jezus był tym, od którego możesz się uczyć jak podejmować właściwe decyzje, takie które podobają się Bogu. 

Jezus powiedział: „Nie zstąpiłem bowiem z Niebios, by się samemu realizować, lecz aby wypełnić wolę Tego, który mnie posłał” (J 6,38).  

A jak na co dzień ją poznawał? Skąd wiedział co miał robić, dokąd pójść, kogo powołać?

Ewangeliści często podkreślają fakt, że Jezus udawał się na osobne miejsce, by się modlić. Czasem wcześnie rano, czasem wieczorem po całym zajętym dniu, a czasem modlił się całą noc. (Mt 14,23; Mk 1,35; Łk 6,12).    

Po takim sam na sam ze swoim Ojcem, otrzymywał nowe siły, nowe światło na decyzje, które musiał podejmować, dostrzegał lepiej kierunek w jakim podążał, by wypełnić swój cel przyjścia na ziemię. Każde zdarzenie, każda rozmowa, każda wyprawa była realizowaniem tego zadania. Wiedział, że Ojciec widzi i wie więcej, ma też moc by Go przeprowadzić przez najtrudniejsze sytuacje i doprowadzić do zwycięskiego końca. Duch Ojca był z Nim w każdej chwili, w każdym miejscu. Nigdy nie czuł się osamotniony.
Ciebie również Bóg chce w ten sposób prowadzić. Czy chcesz żyć w świadomości Jego stałej obecności? Wtedy każdego ranka możesz wstać i iść w nowy dzień z pewnością, że nie będziesz w nim sam. Otrzymasz właściwą pomoc, we właściwym momencie.

„Ojcze, przychodzę do Ciebie, bo moje decyzje i moja siła nie prowadzą mnie w dobrym kierunku. Chcę byś Ty kierował moim życiem, moimi wyborami, moimi rozmowami. Poddaję się pod Twoje prowadzenie. Wypełniaj mnie swoim Duchem i mądrością. Niech moje życie przynosi Tobie chwałę. W imieniu Jezusa, amen”.

O autorze

Bogusława Król, od wielu lat wraz z mężem zaangażowana w rozwój mediów chrześcijańskich w Polsce. Współorganizatorka projektów internetowych Platformy „Szukając Boga”, trenerka, koordynatorka kursu „Odkrywanie Chrześcijaństwa”. Inicjatorka „Śniadań dla kobiet” w Wiśle.
 
Jej pasją i pragnieniem jest rozwijanie małych grup wzrostowych oraz zachęcanie do aktywnego odkrywania Boga w Jego Słowie, między innymi poprzez studiowanie Biblii prostą metodą 3 kroków.
„Modlę się, by ten „codzienny chleb”, który będziesz czytał był łaską i prawdą od samego Pana! By pomagał Ci wytrwać i iść do przodu, bo to, co Bóg przygotował dla każdego z nas przekracza nasze wyobrażenia”.Pokaż mniej

Polecamy także: